Jakie korzyści zapewnia rozwiązanie chmurowe?

Na czym polega rozwiązanie chmurowe?

Chmura polega na tym, że od zewnętrznego dostawcy dostajemy infrastrukturę, moc obliczeniową, a także oprogramowanie do prowadzenia różnych usług hostingowych, sieciowych, biznesowych, analitycznych lub bazodanowych. Dzięki temu nie musimy ponosić kosztów związanych z utrzymaniem własnych sieci, serwerów, czy innych rozwiązań. To bardzo dobry sposób na wprowadzenie oszczędności, a jednocześnie utrzymanie określonego stopnia bezpieczeństwa.

Jakie korzyści daje chmura?

Dzięki chmurom w wielu firmach udało się ograniczyć koszty związane z obsługą infrastruktury informatycznej. Chmura serwer przydaje się również jako sposób na outsourcing usług IT.

Czy rozwiązanie chmurowe jest stabilne?

Wiele osób obawia się, czy usługa z której korzystamy będzie zawsze dostępna, a dane nie zostaną przypadkowo utracone. Nie należy jednak obawiać się takiej sytuacji, ponieważ chmura to cały zespół maszyn, które są od siebie uzależnione. To oznacza, że funkcjonowanie całości nie jest możliwe bez sprawnej pracy każdej z jednostek.

Czy dane w chmurze są bezpieczne?

Nie trzeba obawiać się dostępu niepowołanych osób do chmury, ponieważ wirtualne maszyny są zupełnie odcięte od możliwości dostępu poprzez internet osób nieuprawnionych. Połączenie z chmurą jest specjalnie szyfrowane, a dostęp mają jedynie wybrane jednostki robocze. Wszystkie dane zostały zabezpieczony w sposób prawny oraz technologiczny. Chmura okazuje się często bezpieczniejszym rozwiązaniem niż własny firmowy serwer.