Analizy statystyczne

Analizy statystyczne zmieniają branżę konsultingową?

Ponieważ rewolucja cyfrowa zakorzeniona jest w branży konsultingowej, otwierają się niezmierzone możliwości podniesienia zadowolenia klientów, a doradzanie klientom w zakresie stosowania analiz statystycznych jest aktualnie zakorzenioną częścią nowoczesnego doradztwa. Jednak konsultanci muszą nauczyć się nowych zespołów umiejętności.
Analizy statystyczne to prędko rozwijające się technologie, które wykorzystują statystyki, sztuczną inteligencję i fachowe analizy rynkowe w celu identyfikacji logicznych schematów w dużych zestawach informacji. Inteligentnie wdrożone narzędzia analityczne umożliwiają najznakomitszej jakości wgląd w wskaźniki wydajności spółki oraz wieloskładnikowe, przeważnie zniewalające, zmiany powstające wokół nich.

Wydatki na doradztwo w analizach statystycznych

Ogólnie wydatki korporacyjne na doradztwo analityczne oraz analizy statystyczne podskoczyły w ciągu roku do 3 miliardów PLN. Inwestycje są proporcjonalnie rozciągnięte na rozrost wewnętrznych możliwości i kosztów na zewnętrznych konsultantów. Oba typy inwestycji mają wzrosnąć, a 91% menedżerów przekonało się, że analitycy i analizy statystyczne już wytworzyli pokaźną wartość dla swojej firmy.
Wiodące firmy konsultingowe rozumieją, że interpretacja Big Data nie dostarcza im dominacji nad konkurencją. Przeciwnie, w erze zakłóceń cyfrowych, konieczne jest ich przeżycie. Wynika to z faktu, że konsulting analityczno-statystyczny nie generuje zysków, nie jest produktem. Jednakże ma wpływ na ergonomię, co jest niezbędne dla taktyki, działania, fachowców HR i IT.

Analizy statystyczne i konsultacje

W związku z tym, zarówno dla konsultantów, jak i ich klientów, nauka o informacjach i analizy statystyczne są teraz towarem. Dla tych, którym brakuje specjalizacji i przeciętnego rodowodu, analityka jest kosmosem dla niewprowadzonych menedżerów, którzy potrzebują pośrednika, żeby wytłumaczyć – w prostych słowach biznesowych – jakie analizy mogą dla nich uczynić. To jest miejsce, gdzie wkraczają konsultanci. To nie dane, ale ludzie, którzy potrafią je zinterpretować i wykorzystać, są rzetelnym atutem dla klientów. Wykwalifikowani naukowcy zajmujący się statystyką są wciąż rzadkością na rynku. Znawcy, którzy potrafią sumować swoje dane badawcze z kwalifikacjami strategicznego myślenia z umiejętnością do objaśniania analityki i analiz statystycznych w kategoriach laika, są jeszcze rzadkością.

Potrzebujesz konsultacji w zakresie takim jaki obejmują analizy statystyczne i analityka danych?